Kdo to jsou zlatokopky? A kde je hranice mezi normální ženou a zlatokopkou?
Článek určený především mužům.
Existuje více výkladů a definic toho, jaká žena se dá označit za zlatokopku. Podle většiny zmínek na internetu bychom mohli říct, že jde o ženu, které musíte něčím zaplatit (dárkem, odpolednem stráveným na nákupech, které platíte), když chcete mít doma klid a když chcete mít sex. Zlatokopce musíte kupovat jenom drahé dárky s puncem luxusu a ona se také nikdy nesníží k ničemu, co dostatečně luxusní není.
Na internetu je možné najít videa, v nich mladí muži lákají zlatokopky na své drahé auto, aby se jim vzápětí vysmáli a ponížili je. Zlatokopka si prý nedá se svým mužem podřadné jídlo ve fast foodu, nemateriální zážitky pro ní nic neznamenají a mimo jiné očekává, že za ní muž v restauraci vždy platí.
To všechno a mnoho dalšího je chování zlatokopky… Nebo je to chování každé ženy? Kde je hranice mezi normální ženou, která chce být mužem zajištěna, a zlatokopkou, pro kterou jsou na světě nejdůležitější peníze a nic jiného ji vlastně nezajímá?
Žena je od přírody nastavena způsobem, který ji při hledání nejvhodnějšího partnera nutí k vnitřnímu souboji.
Co žena chce?
- zdravého a silného jedince, s nímž má šanci zplodit zdravé potomstvo
- muže, který s ní zůstane po zbytek života a o potomstvo i o ní se dokáže postarat
Zcela upřímně. Ženy přitahují muži dle bodu jedna, žít trvale však chtějí spíš s těmi dle bodu dva. Muž, který je kombinací obojího, je ideál, na který ale za prvé ne každá žena dosáhne a za druhé takového muže není často schopna poznat. Že je muž silný sice odhadnout může (fyzicky samozřejmě, psychicky také), ale jestli je zodpovědný se už za první rok vztahu poznat nedá a kolik peněz bude v životě vydělávat už teprve ne.
Ženy proto hledají muže podle symbolů, kterými na ně působí, jsou to např.:
- pohlavní a mužské rysy vyjadřující sílu a plodnost
- jakou má práci, kde bydlí, v čem jezdí a jak se obléká
Ženy jsou schopné snížit své nároky na fyzickou mužnost (bod 1) a vyměnit jí za pocit, že se v kapitalistickém světě budou mít o koho opřít, že půjdou občas na večeři do restaurace a že budou mít peníze na školní obědy pro své děti. Takto se chová každá normální žena, která není zoufalá: jde po penězích.
Trochu odbočka: Samozřejmě – existují různé druhy žen. Jsou ženy feministky a kariéristky. Jsou také ženy, které budou chodit raději na romantické procházky po nábřeží s chlapcem, který má velký penis, neohlížejíc se na to, že ten chlapec bude nejspíš bydlet do čtyřiceti u rodičů, neschopen postarat se ani sám o sebe, natož o ženu a děti.
Pak existují dívky, které začnou chodit s chlapcem jenom proto, že má hezké auto (je to tím, že ne úplně chápou volání přírody a považují to za symbol bohatství, které v životě od muže očekávají). Často se přitom ukáže, že jde jenom o pozlátko auta na splátky a že tento kundolap není ve skutečnosti tím, co od života čekaly.
Jaký je tedy rozdíl mezi zlatokopkou a normální ženou?
Každá žena (až na zmíněné a možná ještě další výjimky) si přirozeně vybírá muže hezké a bohaté. Peníze jsou pro ženy symbolem duševní síly, vůle a intelektu muže. Chudí muži, kteří nic nemají a na nichž je vidět, že ani nikdy nic mít nebudou, se s tím musí smířit a nepovažovat za zlatokopku každou ženu, která chce po muži zaplatit útratu v restauraci, chce dostávat dárky a chce chodit nakupovat. To chce totiž každá žena a muž by na tom neměl vidět nic špatného.
Zlatokopku bychom tedy mohli definovat jedině tak, že jde o ženu, která má i jiné špatné charakterové vlastnosti, než je touha po penězích a luxusu. Pokud touží po penězích a je zároveň třeba sobecká, zlá, manipulativní, zcela bez lásky a respektu k muži, pak můžeme mluvit a zlatokopkách špatně. Pak teprve jde o ženy nevhodné k žití.
Touha po životě bez dřiny v práci a po životních jistotách pro sebe a pro své děti ale není tím rysem, který ženu dehonestuje. To by si měl uvědomit každý normální muž.